چاپ مقاله JCR چیست ؟ | مزایای چاپ مقاله JCR چیست ؟ | انجام پایان نامه دکتری ارشد

چاپ مقاله JCR چیست ؟ | مزایای چاپ مقاله JCR چیست ؟

چاپ مقاله JCR چیست ؟ | مزایای چاپ مقاله JCR چیست ؟

چاپ مقاله JCR چیست ؟ | مزایای چاپ مقاله JCR چیست ؟

چاپ مقاله JCR چیست ؟ | مزایای چاپ مقاله JCR چیست ؟ :

اگر در محیط دانشگاه باشید حتما شنیده اید که اساتید و دانشجویان بخصوص در مقطع ارشد و دکتری از نوشتن مقاله و چاپ آن صحبت می کنند. امروزه داشتن مقاله و چاپ آن در مجله ای معتبر جزو دغدغه های دانشجویان شده است و سالانه تعداد زیادی از افراد اقدام به نوشتن مقاله و چاپ آن در مجلات می کنند به نحوی که این موضوع حالت رقابتی هم پیدا کرده است. اما چاپ مقاله در هر مجله ارزش و اعتبار یکسانی را برای فرد به همراه نخواهد داشت. مجلات علمی حال حاضر که اقدام به چاپ مقاله می کنند سطح بندی های مختلفی دارند. در این بین مجلات ISI جزو مجلاتی هستند که اعتبارش در بین محافل علمی بسیار بالاست.

این پایگاه، سالانه لیستی از مجلاتی را که از توری استانداردها و معیارهای بالای این موسسه در داوری هایی سخت گیرانه رد شده اند، معرفی و نمایه می کند. اما خود مجلات ISI نیز درجه بندی دارند. مجلاتی که دارای ضریب تاثیر پذری یا ایمپکت فکتور هستند باز از درجه علمی بالاتری نسبت به سایر ژورنال ها برخوردار هستند و در لیست مجزایی به نام مجلات JCR یا Journal Citation Reports معرفی می شوند. مقالاتی که توانایی این را پیدا می کنند تا در مجلات JCRبا سطح علمی بالا اکسپت و چاپ شوند از تیغ داوری های سخت گیرانه و دقیق علمی عبور می کنند. این مقالات بایستی به دقت تنظیم شوند و از سطح علمی خوبی برخوردار باشند. این نوع مقالات باید اصولی نوشته شده باشند و بهتر است افراد از مشورت و کمک تخصصی در این زمینه بهره ببرند.

ممکن است این سوال پیش بیاید که این همه سختی و زحمت برای نوشتن و چاپ مقاله JCR چه ارزشی دارد و چه نیازی برای این کار وجود دارد. دلیل آن را برایتان بازتر خواهیم کرد تا به اهمیت این موضوع پی ببرید. .

 اول اینکه شما اگر دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد باشید میزان 1.5 تا 2 نمره از پایان نامه شما به چاپ مقاله در مجلات معتبر اختصاص پیدا کرده است که مشخصا مقاله JCR داشتن مخصوصا اینکه از پایان نامه استخراج شده باشد، امتیاز کاملی را برایتان به همراه خواهد داشت. دوم اینکه اگر دانشجوی مقطع دکتری باشید برای تحول و ارایه تز خود نیازمند داشتن حداقل یک تا دو مقاله معتبر هستید که ترجیحا از شما خواسته می شود که این مقالات دارای ایمپکت فکتور باشند.

از طرفی دیگر داشتن مقاله JCR می تواند به قوی تر کردن رزومه تحصیلی و کاری شما کمک بزرگی بکند. داشتن مقاله JCR اعتبار علمی زیادی را برای شما در هنگام استخدام در دانشگاه و یا مراکز علمی و کاری به همراه خواهد داشت و اگر متقاضی ادامه تحصیل در کشوری خارجی باشید وجود یک یا چند از نوع مقاله در رزومه تحصیلی می تواند شانس پذیرش و بورسیه شدنتان را در این دانشگاه ها به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

برای مشاوره انجام پایان نامه ارشد و مشاوره انجام پایان نامه دکتری با ما در تماس باشید

ادامه مطلب
انتخاب موضوع پایان نامه | انتخاب موضوع پایان نامه ارشد و دکتری در یک روز

آسان مقاله و ایزی تز دو حامی بزرگ سایت ما می باشند

09199631325 و 09353132500

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Alert: Content selection is disabled!!