آموزش نوشتن پروپوزال حقوق

آموزش نوشتن پروپوزال حقوق

آموزش نوشتن پروپوزال حقوق

پروپوزال حقوق

رشته حقوق یکی از رشته‌های علوم انسانی است که بسیار پرطرفدار و محبوب است. اما تحصیل در این رشته به دلیل گستردگی مباحث آن علاقه‌مندی خاصی می‌طلبد. به همین ترتیب انجام پایان نامه این رشته جذاب و پیش‌زمینه‌اش یعنی نوشتن پروپوزال حقوق مستلزم داشتن صبر و پشتکار فراوان، نگاهی حساس، دقیق و جامع و روحیه کندوکاو مستمر و پژوهشگری گسترده است. اما فراموش نکنید که پیش از آغاز نگارش پروپوزال حقوق باید بر اصول و قواعدش اشراف کافی داشت. به عبارت دیگر، برای نگارش پروپوزالی قوی باید دانش و مهارت خود را در این زمینه افزایش دهید تا با رعایت کامل نکات مختلف آن بتوانید این مرحله را با موفقیت پشت سر بگذارید.

پیشنهاد می‌کنیم برای شناخت بیشتر اصول، قوانین، نکات و ترفندهای کاربردی برای نوشتن پایان‌نامه کارشناسی ارشد یا انجام رساله دکتری از مطالعه مطالب متعدد در این زمینه در سایت ما غافل نشوید؛ مطالبی مثل:

انتخاب موضوع

گستردگی موضوعات حقوقی و مباحث پیچیده و سخت آن در حوزه‌های مختلفی همچون حقوق جزای عمومی، حقوق مدنی، حقوق بیت‌المللی، اصول فقه، جامعه‌شناسی، علوم اقتصادی و مالی و غیره انتخاب موضوع پژوهش را به یکی از سخت‌ترین مراحل در پروسه نگارش پروپوزال حقوق تبدیل کرده است.

دقت کنید که در انتخاب موضوع باید برخی از فاکتورها را مد نظر قرار دهید؛ برای مثال، موضوع منتخب شما باید جدید باشد، زیرا تکراری بودن موضوع خط قرمز داوران در بررسی و ارزیابی پروپوزال شماست. نکته بعدی، میزان علاقه‌مندی شما به حوزه مطالعاتی موضوع پژوهش مورد نظرتان است؛ اگر به موضوع منتخب‌تان علاقه نداشته باشید، در برخورد با مشکلات و چالش‌ها خسته و دلزده خواهید شد.

از نکات مهم دیگر، جامع، مستند، معتبر و دقیق بودن پژوهش شماست؛ حتما تحقیق کنید که منابع موثق و معتبر درباره موضوع شما به حد کافی در دسترس باشد. استفاده از منابع معتبر موجب ارتقای اعتبار و ارزش پژوهش شما می‌شود.

به منظور کمک به افزایش کیفیت آثار پژوهشی، شما را به مطالعه مقالات کاربردی منتشرشده در همین سایت که درباره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و نگارش رساله دکتری و نوشتن متون علمی مختلف نوشته شده‌اند، دعوت می‌کنیم؛ برای مثال مطلب زیر به دانشجویان رشته حقوق در انتخاب موضوع و مرتب کردن ذهن در مورد موضوعات مختلف کمک میکند:

تعیین عنوان

عنوان زیبا در هر مطلبی در جذب مخاطب موثر است، به همین دلیل به این مورد بسیار دقت کنید و برای یافتن عنوانی مناسب زمان کافی اختصاص دهید. سعی کنید با خلاقیت بیشتر و هوشمندی عنوانی جذاب برای پروپوزال‌تان انتخاب کنید؛ عنوانی که هم زیبا و رسا باشد، هم کامل و دقیق و قابل استناد. بهتر است عنوانی انتخاب کنید که به حوزه پژوهشی یا جامعه تحقیقاتی شما اشاره کند. همچنین می‌توانید با چینش خاص واژگان و دقت در بار معنایی آن‌ها جزئیات بیشتری درباره موضوع پژوهش خود در عنوان بگنجانید؛ مثلا به روش تحقیق‌تان اشاره کنید، یا موارد دیگر.

نوشتن پروپوزال حقوق

همان‌طور که می‌دانید، ساختار هر پروپوزال استاندارد متشکل از بخش‌های مختلفی است که با عناوین زیر مشخص می‌شوند:

مقدمه، طرح مسئله، ابزار و منابع گردآوری و تحلیل اطلاعات، پیشینه تحقیق، اهداف تحقیق، پرسش­های تحقیق، فرضیات تحقیق، روش تحقیق، نتیجه­گیری و فهرست منابع.

ادامه مطلب
چگونه پروپوزال بنویسیم؟ | راهنمای گام به گام نوشتن پروپوزال

البته نگارش هر یک از بخش‌های نام‌برده نیز قواعد و اصول خاص و معینی دارد که بد نیست در این مورد مطالب زیر را مرور کنید:

اگر می‌خواهید در جلب توجه هیات داوران دانشگاه‌تان موفق عمل کنید، به نگارش مقدمه‌ای جذاب و درست بیشتر بها دهید. مقدمه‌تان را کاملا روان، گویا و شفاف بنویسید. در بخش طرح مسئله نیز به طور دقیق به دلایل انتخاب موضوع پژوهش‌تان بپردازید تا هیات داوران کاملا متوجه اهداف شما از انتخاب موضوع‌تان بشوند. ذکر دقیق منابع علمی معتبر، ارزشمندی پژوهش‌تان را عیان می‌سازد، پس به طور کامل آن‌ها را معرفی کنید.

همچنین مطالعه مطلب زیر در سایت ما کمک می‌کند درباره چگونگی کم کردن هزینه‌های پایان نامه حقوق و همینطور اطلاع از برآورد هزینه‌ها و کم و بیش آن اطلاعات خوبی به دست آورید.

نکات مهم در نگارش پروپوزال حقوق

همان‌طور که بیان کردیم، پروپوزال‌نویسی اهمیت ویژه‌ای دارد، بر همین اساس لازم است شما تک‌تک قوانین و اصول آن را رعایت کنید. بد نیست در این بخش تعدادی از نکات مهم و کاربردی برای نگارش پروپوزال را مرور کنیم:

  1. از مشاوره با استاد راهنمای خود در تمام مراحل نوشتن پروپوزال‌تان غفلت نورزید؛ نظر استاد راهنمای‌تان را در اولویت قرار دهید، به همه نکته‌های ریز و درشت، تذکرات مختلف و اشکالاتی که از شما می‌گیرند، دقیق توجه کنید و به توصیه‌هایش به طور کامل عمل کنید.
  2. استفاده از تجربیات دیگران را دستکم نگیرید؛ مثلا از تجربه‌های دانشجویانی که سال‌های قبل پروپوزالی موفق نوشته‌اند و نمره پایان‌نامه‌شان عالی شده، یا از تجارب استادان خبره و افراد متخصص و مشاوران حرفه‌ای دیگر بهره ببرید.
  3. موضوعی مناسب و جالب توجه انتخاب کنید و برای این امر وقت کافی اختصاص دهید.
  4. به انتخاب عنوانی زیبا و جذاب برای اثرتان اهمیت دهید، زیرا اگر بعدا از عنوان‌تان راضی نبودید و پشیمان شدید، نمی‌توانید تغییرش دهید. معمولا تغییر عنوان اثر پس از تایید پروپوزال امکان‌پذیر نیست.
  5. روال اداری نوشتن پروپوزال حقوق و تحویل آن به دانشگاه را پرس‌وجو کنید و شیوه‌نامه این کار را از واحد آموزش دانشکده‌تان بپرسید و دستورالعمل‌های آن را با دقت و کامل اجرا کنید.

فرآیند تحویل پروپوزال

وقتی نوشتن پروپوزال حقوق را به پایان رساندید، نوبت به انجام دادن روال اداری تحویل آن به دانشگاه فرا می‌رسد. بدین منظور لازم است ابتدا از روال اداری پروپوزال‌نویسی و تحویل آن به دانشکده‌تان آگاه شوید. سپس مطابق آن، همه نکات و اصولش را رعایت کنید تا در این مرحله معطل نشوید. البته پیش از آن باید پروپوزال خود را به تایید استاد راهنمای‌تان برسانید. بر اساس روال اداری معمول در همه دانشگاه‌ها شما نیز باید چند فرم مختلف پر کنید و از استادان‌تان امضا بگیرید. سپس همه فرم‌های ممهور و امضاشده را همراه پروپوزال‌تان به واحد آموزش دانشکده‌تان تحویل دهید. معمولا طی چند روز نتیجه داوری پروپوزال شما اعلام خواهد شد که در صورت تایید وارد مراحل اصلی انجام پایان‌نامه یا نگارش رساله دکتری خواهید شد.

خدمات جامع موسسه پایان نامه ارزان برای نوشتن پروپوزال حقوق

ما در این مطلب یکی از نکات اصلی و مهم درباره نوشتن پروپوزال حقوق را اولویت داشتن نظر استاد راهنما در همه امور پژوهشی دانستیم و تاکید کردیم حتما با تایید استادتان پیش بروید، اما مشکلی که در این مورد وجود دارد و بسیاری از دانشجویان را سردرگم و روند تحقیقات را کند می‌کند، در دسترس نبودن دائمی استادان است. به عبارت دیگر، ممکن است استادان دانشگاه نتوانند به طور دائم و در اوقاتی که دانشجویان نیاز به راهنمایی و کمک دارند، پاسخگو باشند؛ مثلا گاهی در پروسه تحقیقات چالش‌هایی یا ابهاماتی ایجاد می‌شود و دانشجو نیاز به راهنمایی دارد، اما مجبور است منتظر برقراری ارتباط با استاد بماند و شاید این مساله حتی چند روز طول بکشد. به هر حال استادان دانشگاه در پروژه‌های پژوهشی مختلفی مشارکت دارند و تعداد دانشجویان هم زیاد است و بدیهی است به دلیل مشغله‌های فراوان فرصت کافی برای هدایت و راهنمایی مستمر دانشجویان در امور تحقیقاتی‌شان را نداشته باشند. بنابراین دانشجویان از راه‌حل دیگری برای تسریع امورشان استفاده می‌کنند و بهترین راه رفتن سراغ موسسات مشاوره است. اما اکنون این سوال مهم مطرح است که آیا می‌توان به هر موسسه‌ای اطمینان کرد؟

ادامه مطلب
چاپ مقاله ISI بهداشت | روند چاپ مقاله ISI بهداشت در موسسه پایان نامه من و ایزی تز

بدین ترتیب توانایی تمییز موسسات معتبر و رسمی از موسسات سودجو و غیررسمی بر عهده شماست تا انتخابی درست و مطمئن داشته باشید و گرفتار کلاهبرداران و سودجویان این حوزه نشوید. ما در مطلب زیر درباره این موضوع توضیحات لازم را بیان کرده‌ایم و توصیه می‌کنیم با دقت و حوصله این مطلب را تا انتها مطالعه کنید:

اما در معرفی موسسه پایان نامه ارزان همین بس که سال‌هاست شاهد نتایج درخشان فعالیت‌های پژوهشی مراجعان‌مان هستیم و در حوزه تحقیقاتی از موسسات باسابقه، موفق و معتبریم. موسسه معتبر پایان نامه ارزان تیمی از برترین استادان متخصص، به‌روز و مجرب را برای ارائه انواع خدمات جامع و تخصصی به دانشجویان و پژوهشگران همه رشته‌ها و گرایش‌های علوم مختلف تشکیل داده که سال‌هاست مشتاقانه و پیشرو مشغول خدمت‌رسانی به جامعه دانشگاهی سراسر کشورند. شما با اولین تماس با کارشناسان زبده ما می‌توانید از نحوه عقد قرارداد رسمی با موسسه پایان نامه ارزان و نیز خدمات جامع و ویژه موسسه ما مطلع شوید.

یادآوری می‌کنیم، قیمت‌های خدمات موسسه پایان نامه ارزان کاملا متناسب با کیفیت بالای آن‌ها طراحی شده، ضمن این‌که شرایط اقتصادی جامعه نیز در طراحی آن لحاظ شده است. گفتنی است در مورد نحوه پرداخت هزینه هم موسسه پایان نامه ارزان همراهی لازم را با مراجعان عزیز خواهد داشت.

برای انجام پایان نامه و انجام پایان نامه ارشد و دکترا کافیست با ما تماس بگیرید و از خدمات متنوع ما در انجام پایان نامه برخوردار شوید…
تلفن های مشاوره و تماس مشاوره در انجام پایان نامه :
09353132500 و 09199631325 می باشد. ( انجام پایان نامه ارزان )

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *