کلمات کلیدی در مقاله | اصول درج کلمات کلیدی در انجام مقاله

کلمات کلیدی در مقاله | اصول درج کلمات کلیدی در انجام مقاله

اولین و مهمترین کاری که باید انجام دهید تا مطمئن شوید که خوانندگان مقاله شما را جستجو خواهند کرد این است که در نگارش چکیده مقاله  و به تبع آن عنوان مقاله بسیار دقیق باشید. رعایت توصیه های پیشین می توانند بسیار کمک کننده باشند. در نهایت این شما هستید که باید در مورد کلمات کلیدی مناسب تصمیم بگیرید.

مهمترین ایده برای شناسایی کلمات کلیدی و درج آنها در زیر چکیده به عنوان “اصطلاحات موضوعی” بسیار ساده است: اگر شما به دنبال انجام مقاله ای در همان موضوع خود هستید، در موتور جستجو چه کلمه ای را تایپ می کردید؟”

بهتر است ابتدا با دو تا چهار کلمه و عبارت آغاز کنید. اگر این جستجو نتایج زیادی به دنبال داشت یا مقالات خارج از حوزه متعددی دریافت کردید، می توانید با اضافه کردن یک یا دو عبارت دیگر جستجوی بهتری داشته باشید. این کلمات یا عبارات (همراه با تمام مترادف ها و هم خانواده ها) باید در فهرست اصطلاحات موضوعی شما درج شوند.

بعد از تهیه فهرست کلمات کلیدی، مجددا به بخش چکیده و عنوان بازگردید. آیا این کلمات کلیدی در عنوان و چکیده یافت می شوند؟ در غیر این صورت، فردی که به جستجو می پردازد آن را از دست می دهد. مهمترین کلیدواژه ها در عنوان و به دفعات بیشتر در چکیده یافت می شوند.

برای مشاوره انجام پایان نامه ارشد و مشاوره انجام پایان نامه دکتری با ما در تماس باشید

آسان مقاله و ایزی تز دو حامی بزرگ سایت ما می باشند

09199631325 و 09353132500

error: Alert: Content selection is disabled!!